- Nawet mniejsze urządzenia, takie jak odtwarzacze MP3 i tablety, mogą być stale połączone z siecią
- Moduły są cieńsze, o 40% mniejsze i pobierają o 30% mniej mocy
- Możliwa jest szybkość pobierania do 21 Mb/s i wysyłania do 5,76 Mb/s
Wizja firmy Ericsson, zgodnie z którą w 2020 r. na świecie będzie 50 milionów urządzeń połączonych z siecią, jest coraz bliższa realizacji.
Dzięki wprowadzeniu na rynek dwóch nowych mobilnych modułów szerokopasmowych HSPA opracowanych rzez firmę Ericsson użytkownicy na całym świecie będą mogli korzystać z połączonych z siecią kieszonkowych urządzeń do gier, odtwarzaczy multimedialnych, urządzeń nawigacyjnych i tabletów zapewniających szybką mobilną transmisję szerokopasmową. W dzisiejszym społeczeństwie sieciowym możliwość łączenia się w dowolnym miejscu i czasie za pomocą dowolnego urządzenia ma kapitalne znaczenie.
Moduły Ericsson C5621gw i H5321gw są cieńsze, o 40% mniejsze i trzy razy szybsze od modułów poprzedniej generacji. Pozwoli to wprowadzać na rynek bardziej zróżnicowane urządzenia sieciowe i zwiększy możliwości użytkowników — na przykład będą mogli szybciej pobierać filmy HD na tablety.
„Wizja firmy Ericsson, zakłada, że każde urządzenie, które może być połączone z siecią, będzie połączone” — powiedział Mats Norin, wiceprezes działu mobilnych modułów szerokopasmowych w firmie Ericsson. „Połączenie dowolnego urządzenia ręcznego przez szybką mobilną sieć szerokopasmową w każdym miejscu i czasie będzie tak łatwe, jak używanie telefonu komórkowego”.
Ericsson pomaga projektantom w opracowaniu uniwersalnego rozwiązania umożliwiającego łączenie się urządzeń i współpracuje w tej dziedzinie z amerykańskim operatorem telefonii komórkowej, AT&T. Program AT&T 3G Access przewiduje oferowanie producentom urządzeń elektronicznych powszechnego użytku nowej generacji i urządzeń do połączeń M2M wydajnych modułów 3G po niższych cenach. W styczniu 2011 r. firma Ericsson została jako pierwsza zaproszona do udziału w programie 3G Access ze swoim modułem HSPA Evolution. Do tego programu zostanie także włączony najnowszy moduł C5621gw HSPA.
„Dzięki nowemu modułowi firmy Ericsson producenci sprzętu, w tym tabletów, dostaną kolejne ważne narzędzie, które pozwoli im tworzyć efektywne rozwiązania do mobilnych połączeń szerokopasmowych o przystępnych cenach” — powiedział Glenn Lurie, prezes ds. nowych urządzeń, odsprzedaży i partnerstwa w dziale rynków urządzeń mobilnych i powszechnego użytku AT&T. „Nasz program 3G Access rozwija się i wspiera budowanie silnego ekosystemu urządzeń wbudowanych".
Moduły wbudowane dają użytkownikom urządzeń większe możliwości i zapewniają wyższą wydajność niż połączenie przez klucz sprzętowy. W przypadku technologii wbudowanych lepsza jest wydajność anten i systemów, co poprawia jakość usług i zmniejsza pobór mocy. Wydłuży się czas pracy akumulatora i urządzenie będzie „zimniejsze". Ponadto moduły te pozwalają pobierać dane z szybkością do 21 Mb/s oraz wysyłać z szybkością do 5,76 Mb/s.
Moduł H5321gw może być wbudowany w dowolne urządzenie elektroniczne powszechnego użytku. Będzie on dostępny na globalnym rynku układów elektronicznych we wrześniu. Moduł C5621gw, który umożliwia zmniejszenie poboru mocy o 30%, będzie dostępny w październiku. Obydwa moduły wykorzystują modem Thor ™ M5730 firmy ST-Ericsson, który pracuje zarówno w sieciach WCDMA/HSPA+, jak i GSM/EDGE.
Firma Ericsson zdobyła już około 100 nagród za projekty notebooków i netbooków oraz 25 nagród za projekty tabletów z modułami opartymi na tej samej rodzinie układów firmy ST-Ericsson. Użytkownicy będą mogli korzystać z urządzeń z wbudowanymi modułami firmy Ericsson pod koniec 2011 r.
O firmie Ericsson
Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, jest liderem w dziedzinie technologii mobilnych 2G, 3G i 4G i obsługuje sieci, z których korzysta ponad miliard abonentów. Zajmuje również czołową pozycję na rynku usług zarządzanych. Oferta firmy obejmuje infrastrukturę sieci stacjonarnych i komórkowych, usługi telekomunikacyjne, oprogramowanie oraz rozwiązania szerokopasmowe i multimedialne dla operatorów, przedsiębiorstw i branży medialnej. Spółki joint venture Sony Ericsson i ST-Ericsson zapewniają klientom osobiste urządzenia komunikacji mobilnej wyposażone w bogaty zestaw funkcji.
Ericsson realizuje swój długofalowy cel, jakim jest „stać się siłą napędową postępu w świecie komunikacji” poprzez innowacje, zaawansowane technologie oraz rozwiązania biznesowe zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju. Firma powstała w 1876 r. Ma centralę w Sztokholmie. Działa w 175 krajach i zatrudnia ponad 90 000 pracowników. W 2010 r. uzyskała przychody w wysokości 203.3 mld SEK (28,2 mld USD). Ericsson jest notowany na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.
Zapraszamy na:
www.twitter.com/ericsson_poland
www.youtube.com/ericssonpolska
Odwiedź nasz profil na Facebooku!
www.facebook.com/ericssonpolska
Link do strony artykułu: https://czta.wirtualnemedia.pl/centrum-prasowe/artykul/mobilne-moduly-szerokopasmowe-wspieraja-edukacje-i-rozrywke